Karkonosze

Najwyższe i niewątpliwie najlepiej znane pasmo Sudetów. Dzięki bardzo dobrze rozwiniętej infrastrukturze turystycznej (sieć szlaków turystycznych, schronisk górskich, urządzeń narciarskich) stanowią od stuleci cel górskich wędrowców i narciarzy. Ich niewątpliwe piękno, bogactwo osobliwości przyrody, zachwycające panoramy i wyjątkowa atmosfera przyciągają artystów i ludzi wrażliwych na naturalne piękno otoczenia. Unikatowa fauna i flora przyciąga w Karkonosze przyrodników i badaczy natury.
Karkonosze ciągną się pasmem o długości 36 km od Przełęczy Szklarskiej (osiedle Jakuszyce) aż do Bramy Lubawskiej na wschodzie. Wyraźnie wyeksponowany w krajobrazie Główny Grzbiet Karkonoszy – Śląski biegnący od Szklarskiej Poręby do Przełęczy pod Śnieżką i najwyższa kulminacja Sudetów – Śnieżka (1603m npm.) wzbudzały zawsze zachwyt i należny górom respekt, stąd Karkonosze nazywano Górami Olbrzymimi.
Karkonosze zbudowane są głównie z granitu, którego tzw. ostańce stanowią charakterystyczne dla tego pasma formy skalne – pojedyncze baszty lub grupy skał wyróżniają krajobraz Karkonoszy od krajobrazu innych gór.

Powyższe zdjęcia możecie Państwo oglądać dzięki uprzejmości jednego z naszych gości, Pani Ewy Czajkowskiej.