Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej KPN

Wszystkich zainteresowanych krajoznawczą różnorodnością i bogactwem przyrodniczym Karkonoszy, zapraszamy do odwiedzenia Karkonoskiego Centrum Edukacji Ekologicznej KPN.
W trakcie wizyty zwiedzający poznają świat przyrody ożywionej i nieożywionej polskiej i czeskiej strony gór. Kilka sal interaktywnie prezentuje kotły polodowcowe, torfowiska, faunę i florę, lasy, zjawiska przyrodnicze oraz wielostronny wpływ człowieka na góry. Atrakcyjność ekspozycji podnoszą wielkoformatowe panoramy, dotykowa makieta Karkonoszy oraz wersje językowe: polska, czeska, niemiecka i angielska. Pokazy filmów, diaporam i różnego rodzaju prezentacje odbywają się w komfortowej sali projekcyjnej. Uzupełnienie stanowi sala wystaw czasowych oraz nowoczesna biblioteka z czytelnią.
Poza udostępnieniem ekspozycji w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej, w oparciu o kadrę pracowników edukacyjnych, prowadzone są zajęcia (w obiekcie i w terenie) dla zorganizowanych grup szkolnych, nauczycieli, studentów oraz społeczności lokalnej. Na miejscu można zakupić książki, mapy, foldery i inne wydawnictwa promujące Karkonosze.
Obiekt dostosowany jest dla osób niepełnosprawnych.

W pogodę i niepogodę, zanim ruszysz na szlak lub po kolejnej wycieczce po górach – zobacz multimedialną ekspozycję „Wirtualne Karkonosze”.

Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej KPN
ul. Okrzei 28 (przy dolnej stacji kolei linowej na Szrenicę)
tel. 075 717 21 24

Czynne: od wtorku do soboty od 9:00 do 17:00


Wyświetl większą mapę